Midilli Notları

Nirvana 1 : Ayvalık’ta Lüküs Kamara’da yemek

İstanbul’dan sabahın köründe çıkıp Bandırma’ya feribotla gelip sonrasında arabayla 4 saat yol yaptıktan ve bu esnada yediğimiz sandviç, bisküvi gibi yiyeceklerden sonra “şöyle bir deniz börülcesi, kabak çiçeği dolması yemek istiyoruz” talebimize karşılık bulduğumuz bu nefis restoranda tam da hayalini kurduğumuz mezeleri keyifle yedik. Midilli feribotuna binmeden önce keyfimiz tavan yaptı. Üstelik 2 kişi için 40 TL ödedik.

lukus_kamara

Nirvana 2 : Plomari’de Joe Bar’da frappe keyfi.

Büyük bir ada Midilli. Otelimiz adanın merkezindeydi. Tatilin ilk gününde ilk durağımız adanın sol tarafında yer alan Plomari bölgesiydi. 1 saat süren sıcak ve virajlı yolculuktan sonra merkezde ve şeffaf bir denizin hemen dibinde yer alan Joe Bar’da içtiğimiz frappeler çok keyifliydi. Üstelik 4 gün boyunca adada içtiğimiz frappelerin içinde en iyisi olduğunu sonradan anlayacaktık.

plomari

 

Nirvana 3 : Agios Isidoros’ta deniz keyfi ve Greek Salad

Agios Isidoros’ta yan yana birkaç tane işletme var. Bayram tatili olmasına rağmen burada hiç Türk’le karşılaşmadık . Daha çok Yunan’lıların olduğu bu bölgede sahilde yediğimiz Yunan salatası ve ton balıklı salatanın tadı damağımızda kaldı. Oasis Bar da çok keyifliydi.

agios_isidoros

 

Nirvana 4-5: Petra’da deniz ve gün batımı

Saatlerce suyun içinde kalabileceğiniz kadar keyifli bir denizi var Petra’nın. Ne kadar açılırsanız açılın farketmiyor, denizin dibi tamamen incecik kum ve alabildiğine berrak. Yüzerken denizin dibini her an görebildiğiniz bir deniz. Suyun tuz oranı çok keyifli, rahatsız etmiyor, oranızı buranızı yakmıyor. Suyun ısısı ise inanılmazdı. Serin ama üşütmüyor!

Gün batımı ise efsaneydi. Yolunuz Petra’ya düşerse günü batırmadan dönmeyin!

petra

 

Nirvana 5 : Molivos

Petra’da deniz keyfi yaptıktan sonra sırada Molivos vardı. Hakikaten anlatıldığı kadar keyifli bir yer Molivos. Küçük, sevimli ve dokusu tamamen korunmuş görülesi bir yer. Kendimizi adada hissettiren bu kasabada Molivos Stars’da manzaralı nefis bir yemek yedik.

molyvos

Nirvana 6: Panellinion Cafe, merkezdeki şahane café 

Yüksek tavanlı, dekorasyonu ve ambiansı enfes bir café. Zamanda yolculuk hissi veriyor. Tatlı reyonu zengin, servis adadaki her yer gibi yavaş. Buraya aceleniz yokken dinlenmeye, keyif yapmaya, kitap okumaya, yazı yazmaya, derin sohbet etmeye, hayal kurmaya gidin!

kafe

 

Nirvana 7 : Prigi Thermi’de Akti beach bar

Adanın sağ tarafında ve 20 dk’da ulaşılan bu bölgede yer alan Akti Beach Bar, dekorasyonu, servisi, rahatlığıyla bize konforlu bir son gün yaşattı. Şezlongtaki kalın minderleri gördüğümüz zamanki sevincimiz tarif edilemez ☺ Ayrıca hava karardıktan sora da ambiansı müthiş.

akti

 

Midilli Notlarım:

  • Plajlar ve işletmeler çok ama çok küçük ve oldukça sıradan. Öyle ki o kadar methini duyduktan sonra Petra’ya ulaştığımızda gerçekten Petra’ya gelip gelmediğimizden emin olamadık. Alışmışız büyük işletmelere, bangır bangır bağıran müziklere ve plajda bile sınıf ayrımı yapıp deli paralar ödediğimiz denizin içine kurulan özel bungalovlara. Oysaki Midilli’de önemli olan deniz ve doğa, kalanlar ise teferruat.

  • Plajlara giriş ücreti diye bir şey yok. Hatta dilediğiniz bir plajda dilediğiniz şemsiyenin altına geçip şezlonga serilin. Kimsen sizde şemsiye/ şezlong parası istemeye gelmez. Herhangi bir şey yiyip içmeseniz bile herhangi bir plajda hiç para vermeden takılabilirsiniz.

  • Plajlarda genel olarak olarak servis yavaş ancak yediğiniz içtiğiniz herşey çok kaliteli. Içecekler buz gibi servis ediliyor ve yemekler plajda bile yeseniz çok lezzetli. Greek salad plajda bile Greek salad!

  • Otopark parası mı? O da ne?

0 Comments
Previous Post
Next Post